Chociaż głosami 374 mieszkańców Jasła został wybrany na radnego, to zrezygnował z pełnienia funkcji radnego miasta. Wojciech Zając, który przy wsparciu Prawa i Sprawiedliwości próbował zostać burmistrzem Jasła nie będzie pracował dla dobra mieszkańców Jasła.
Zrzeczenie mandatu odbyło się poprzez pisemne oświadczenie radnego. Komisarz wyborczy w Krośnie ostatniego kwietnia wydał postanowienie o wygaśnięciu mandatu Wojciecha Zająca.
Wojciech Zając, jest synem zmarłego w katastrofie smoleńskiej Stanisława Zająca oraz senator RP Alicji Zając. Oprócz walki o mandat radnego próbował też zostać burmistrzem Jasła. W drugiej turze przegrał z Adam Kostrząbem wynikiem 22 proc. do 78 proc. I chociaż Zając mógł cieszyć się z poparcia 2416 wyborców, to po drugiej turze nie skierował wobec swoich wyborców żadnych publicznych podziękowań.
Dotychczas Wojciech Zając m.in. przez dwie kadencje był radnym Województwa Podkarpackiego i wiceprzewodniczącym sejmiku. W latach 2010-2014 radny Rady Powiatu w Jaśle.
W latach 2007-2016 pracował jako asystent w Katedrze Prawa Publicznego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego. Wojciech Zając jest absolwentem studiów doktoranckich w Katedrze Prawa Unii Europejskiej na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.
Aktualnie jest wiceprzewodniczącym Rady Działalności Pożytku Publicznego Województwa Podkarpackiego, członkiem Rady Społecznej Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie, członkiem Rady Muzeum przy Muzeum Podkarpackim w Krośnie. Jest również współzałożycielem i członkiem zarządu Stowarzyszenia im. Senatora Stanisława Zająca w Jaśle oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Gospodarczego.